LIGHTING / Table lamps / Desk lamp 10695106
*
nr 1069 5106
DESK LAMP
1950s/1960s,
50/60-tal
Estimate:
500
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday November 14 2016
at 20:13:45
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/11 12:15:52
1
250 kr
14/11 16:57:09
2
200 kr
14/11 16:57:09
1
250 kr (Robot)
14/11 16:57:23
2
300 kr
14/11 20:07:21
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor skrivbordslampa
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37
-
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:49
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden,
Present: SEK 350
Auction ends
in two days
19 jan at 18:13
*
DESK LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5106
DESK LAMP
1950s/1960s,
50/60-tal
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 350 |
| Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 13/11 12:15:52 | 1 | 250 kr |
| 14/11 16:57:09 | 2 | 200 kr |
| 14/11 16:57:09 | 1 | 250 kr (Robot) |
| 14/11 16:57:23 | 2 | 300 kr |
| 14/11 20:07:21 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor skrivbordslampa
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37 -
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:49 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden,
Present: SEK 350
Auction ends
in two days
19 jan at 18:13



